Artan Borova: Disfata ndaj Vardarit duhet të na motivojë edhe më shumë për të arritur objektivin që kemi

Të shtunën Voska Sport pësuoi disfatën e parë të sezonit 2022/2023 në Ligën e Dytë unike. Skuadra shqiptare nga qyteti i bukur i Ohrit, i udhëhequr nga strategu tetovar, Berat Imeri, u mund në transfertën në Shkup ndaj Vardarit me shifrat 2:1. Kjo disfatë, siç thotë  Drejtori Sportiv i Voska Sport,

Izair Emini: Kjo fitore i dedikohet drejtorit sportiv, Artan Borova dhe gjithë tifozëve të Voska Sport

Izair Emini edhe njëherë tjetër rezzultoi të jetë deçiziv në fitoren e Voska Sport përballë rivalit lokal, Ohrid Lihnidos, shkruan “infOSport.mk”. Tetovari shënoi golin e vetëm dhe të fitores edhe në takimin e sotëm, njëjtë sikurse edhe në ndeshjen e fundit me 26 shkurt, kur po të njëjtën mënyrë nga