Zv.Kryeministri i parë i vendit, Artan Grubi mirëpriti yllin e kombëtares shqiptare, Jasir Asani

Ishte kënaqësi të mirëprisja sot në zyrën time futbollistin tonë, pjesë të Kombëtares së Shqipërisë, Jasir Asani. Kështu e kishte nisur shkrimin Zv.Kryeministri i parë i vendit Artan Grubi, i cili në këtë mënyrë ka përgëzuar futbollistin shkupjan, për dy paraqitjet e shkëlqyeshme me fanellën “kuqezi” në ndeshjet eliminatore të qershorit,

Grubi i gatshëm të zbutur raportet mes “Shvercerave” dhe “Ballistëve”

Pas takimit me krerët e dy skuadrave shqiptare të FC Shkupit dhe Shkëndijës, Suat Alija, gjegjësisht Zamir Dika, zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi u shpreh i hapur për të takuar edhe përfaqësuesit e dy tifo-grupeve më të flakta shqiptare në vend, “Shvercerave” dhe “Ballistëve”. “Në mënyrë që të kontribuojmë

Artan Grubi takoi Kryetarët e FC Shkupit dhe Shkëndijës, ja për çfarë kishin folur!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në ambientet e Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, ka pritur në takim kryetarët e dy klubeve shqiptare, atë të FC Shkupit, Suat Alija dhe Shkëndijës, Zamir Dika. Duke iu uruar sukses të dy klubeve, Grubi ka thënë se ky takim vjen si shkak