Shtesat të kobshme për Liverpullin, Atl.Madridi eliminon kampionët e Europës (VIDEO)

Ashtu edhe siç pritej, ashtu edhe doli. Liverpulli dhe Atletiko Madridi zhvilluan një super ndeshje në “Enfilld Roud” në ndeshjen e kthimit në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Europian, aty ku u desht të zhvillohen 120 minuta lojë, për të kuptuar emrin e skuadrës çerekfinaliste, njofton

Barazim i çmendur i Barçës ndaj Atl.Madridit (VIDEO)

Barcelona ishte shumë pranë disfatës në transfertën ndaj Atletiko Madridit, mirëpo një gol i shënuar në minutën e fundit të takimit nga ana e rezervistit Usmane Dembele, shpëtoi ‘katalunasit’ nga disfata e tretë sezonale dhe humbjen e statusit të liderit në La Liga, njofton ‘infOSport.mk’. https://www.youtube.com/watch?v=a01loy98UY4 Sulmuesi francez në lojë u inkuadrua

Atl. Madridi dhe Lioni arsyetojnë epitetin e favoritit (VIDEO)

Atletiko Madridi dhe Lioni kanë arsyetuar epitetin e favoritit në ndeshjet ndaj dy skuadrave ruse, Lokomotivës dhe Moskës dhe CSKA Moskës, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Diego Simeone para tifozëve të tyre mundën Lokomotivën me rezultatin e pastërt 3:0, teksa Lioni në transfertën e ftohtë shënoi fitore minimale 0:1, falë

Atl.Madridi e seftoi me fitore stadiumin e ri, Griezman futet në histori (VIDEO)

Atletiko Madridi e ka nisur me këmbë të mbarë në stadiumin e ri “Uanda Metropolitano”. Të besuarit e trajnerit Diego Simeone shënuan fitore minimale 1:0 ndaj Malagës, ndërsa golin e parë historik në stadiumin e ri ultramodern e realizoi ylli i Atletiko Madridit, Antuan Griezman. Sulmuesi francez golin e  vetëm në

Atl.Madridi përgatit ofertë befasuese për Ibrahimoviç

Atletiko Madridit është kandidati befasues për shërbimet e Zlatan Ibrahimoviç. Marrëveshja e sulmuesit suedez me Mançester Junajtedin mbyllet në fund të kësaj jave, ndërsa nga “Olld Traford” veçmë kanë paralajmëruar se nuk do ti vazhdojnë të njëjtën. 35-vjeçari vazhdon të kurohet në bazën e “Djajve të Kuq”, ndërsa sipas parashikimeve rikthimi