Real Madridi qëlloi tre shtylla, por jo edhe golin, Barça vitin 2020 e nis me epërsi

Real Madridi dhe Atletik Bilbao kanë barazuar pa gola në ndeshjen e vlefshme të javës së 18-të në La Liga, njofton “infOSport.mk”. “Mbretërit” bënë një ndeshje të mirë, krijuan shumë raste për gol, qëlluan plotë 3 herë shtyllat, megjithatë nuk arritën të gjejnë golin. Kësisoj viti 2020 Barcelona do ta nis me

Një “golazo” i Aduriz bënë që Barcelona të “qajë” që në start të sezonit (VIDEO)

Sezoni i ri 2019/2020 nuk ka nisur mbarë për kampionët e Barcelonës, të cilët sonte u dorëzuan në Bilbao pa Lionel Messin, njofton “infOSport.mk”. Atletik Bilbao shënoi fitore minimale 1:0, falë një goli të shënuar nga veterani 38-vjeçar Aritz Aduriz në minutën e 89-të. Aduriz shënoi një “golazo” të vërtetë, duke rikujtuar

Rekord historik! 48.121 tifozë të pranishëm në ndeshje futbolli të femrave në ‘San Mamesh’

Ndeshja ndërmjet Atletik Bilbaos dhe Atletiko Madridit në konkurencën e femrave ka shënuar një rekord historik në futbollin botëror. Kjo ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Mbretit në stadiumin ‘San Mamesh’ mblodhi plotë 48.121, duke thyer rekordin e vendosur në vitin 2003, sërish nga Atletik Bilbao, kur ndeshjen