Herolind Shala dhe zemra e tij e madhe, gëzon disa familje skamnore në prag të festës së Bajramit

Herolind Shala ka treguar zemrën e tij të madhe, duke ndihmuar disa familje skamnore në prag të festës së Fitër Bajramit, njofton “infOSport.mk”. Reprezentuesi i Kosovës një gjë të tillë kishte njoftuar përmes profilit të tij në “facebook”, ku përmes një shkrimi kishte falënderuar Zotin që i ka mundësuar të bëjë

Treshja shkupjane vazhdon bashkëpunimin me Vllazninë e Pozhoranit

Treshja shkupjane, Leonard Kallaba, Shaban Sulejmani dhe portieri Jasir Bajrami kanë vazhduar bashkëpunimin me Vllazninë e Pozhoranit, me të cilën skuadër vitin e kaluar shkruajtën historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në mesin e më të mirëve në futbollin kosovar, njofton “infOSport.mk”. Lajmin për vazhdimin e bashkëpunimit e kanë

Superliga e Kosovës, ndeshja e balotazhit në regji të portierëve shkupjan (VIDEO)

Sot në futbollin kosovar u zhvillua ndeshja e balotazhit për inkuadrim në Vala Superligën e Kosovës, ku mejdanin në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë ndanë Vllaznia e Pozhoranit dhe skuadra e Ferizajit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ashtu që e njëjta shkoi në