Trajneri i Galatasarajit  komenton transferimin e Rashicës te Beshiktashi

Trajneri i Galatasarajit, Okan Buruk e donte me ngulm Milot Rashicën në ekipin e tij, pasi i njëjti kishte mbetur i impresionuar me paraqitjet e yllit kosovar në Stamboll në edicionin e kaluar, kur ai ishte i huazuar nga skuadra angleze e Noruiç Siti. Ndonëse mednohej se vushtrriasi do të përfundonte

Beshiktashi mundi Tiranën 3:1, “bardheblutë” pranuan gol në minutat shtesë

Tirana ka pësuar disfatë 3:1 në ndeshjen e parë të turit të dytë të Ligës së Konferencës përballë Beshiktashit, ndeshje kjo e zhvilluar në Stamboll të Turqisë, njofton “infOSport.mk”. Ashtu siç pritej në transfertën e vështirë të Stambollit, ishin vendasit që diktuan lojën dhe u munduan që të shënonin sa më

Anid Abazi, futbollisti më i ri i FC Shkupit që luajti ndaj Beshiktashit në Stamboll (VIDEO)

Të mërkurën FC Shkupi zhvilloi një miqësore luksi në Stamboll ndaj gjigandëve turq të Beshiktashit, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje ku rezultati ishte në plan të dutë, trajnerët e të dyja skuadrave, Sedlloski i FC Shkupit dhe Jallçën i Beshiktashit, vendosën të ju japin rastin të gjithë futbollistëve që kishin

FC Shkupi u mund nga Beshiktashi, shihni golat nga “Vodafone Arena” (VIDEO)

FC Shkupi,  lideri aktual në elitën e futbollit vendor, gjatë ditës së sotme në Stamboll të Turqisë zhvilloi një ndeshje luksi kundër gjigandëve të Beshiktashit, njofton “infOSport.mk”. Të dy trajnerët, Sedlloski dhe Jallçën e shfrytëzuan pauzën në kampionatet respeketive për shkak paraqitjeve të kombëtareve në eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”. Fillimi i

Ja ku mund ta ndiqni ndeshjen, Beshiktash – FC Shkupi (VIDEO)

Në këto momente në stadiumin “Vodafone Arena”  në Stamboll, skuadra e FC Shkupit po luan një miqësore luksi ndaj gjigandëve turq të Beshiktashit, njofton “infOSport.mk”. Falë golave të shënuar nga Mehmet Topal në minutën e 12-të dhe të Aleks Tesheira në të 17-tën, Beshiktashi po avanson me shifrat 2:0. Aktualisht po zhvillohet

Beshiktashi kërkon mbrojtësin e përfaqësueses së Kosovës

Drejtuesit e Beshiktashit kanë nisur të projektojnë skuadrën për sezonin e ri të Superligës së Turqisë. Trajneri i “Shqiponjave të Zeza” nga Stambolli, Sergen Jallçën, tashmë i di pikët e dobëta të ekipit që e morri ta drejtojë muaj më parë pas shkarkimit të Abdullah Avçi. Siç raporton mediumi sportiv turk, “Fotomaç”,