Bruno Dita emër i ri te Shkëndija

Shkëndija ka kompletuar transferimin e mesfushorit Bruno Dita. Mesfushori defanziv 27 ishte pjesë e skuadrës së Skënderbeut në një prej sezoneve me të suksesshme të klubit që në sezonin garues 2017/2018 fituan titullin kampion, Kupën dhe Super Kupën e Shqipërisë, ndërsa për herë të dytë në historinë e korçarëve luajtën në