Veleshta aktive në merkato, përveç Asanit ka angazhuar edhe këta futbollistë!

Skuadra e Veleshtës gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar takimin e parë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, në prag të të cilit drejtuesit po punojnë me shumë përkushtim në përforcimin e skuadrës, njofton “infOSport.mk”. Kështu përveç super transferimit të Bujamin Asanit, i cili te skuadra strugane erdhi nga

Bujamin Asani i jep fund aventurës te Ferizaji

Bujamin Asani edhe përfundimisht është larguar nga skuadra e Ferizajit. Një gjë të tillë për “infOSport.mk”, e konfirmoi vetë futbollisti shkupjan, i cili te Ferizaji ishte transferuar verën e vitit 2019-të, nga rradhët e Pobedës së Prilepit. Ferizaji raportohet të jetë në probleme të mëdha financiare, me futbollistët që nuk kanë

Bujamin Asani flet për ndeshjen gjysmëfinale të Kupës kundër Ak.Pandev

Gjatë ditës së sotme në futbollin vendor në program është ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, midis Akademia Pandev dhe Pobedës, njofton “infOSport.mk”. Do të jetë kjo një ndeshje e vështirë për skuadrën nga Prilepi, që tashmë 8 ndeshje kampionale nuk dinë për fitor. Megjithatë është shumë befasuese

Bujamin Asani ende futbollist i lirë, oferta më shumë jashtë Maqedonisë

Futbollisti shkupjan Bujamin Asani, pas ndërprerjes së bashkëpunimit me Rabotniçkin në fund të sezonit, vazhdon të mbetet lojtari i lirë. Në adresë të Asanit gjatë kësaj merkato verore kanë arritur oferta nga klube të vendit dhe jashtë saj, të cilët ishin të interesuar për t’i fituar shërbimet e shkupjanit, mirëpo

Bujamin Asani ndërpretë bashkëpunimin me Rabotniçkin

Mesfushori shqiptar Bujamin Asani ka ndërprerë kontratën me Rabotniçkin. Ashtu siç mëson portali jonë nga burime të sigurta me vet lojtarin, Asani nuk do të jetë pjesë e “romantikëve” për garat eliminatore të Liga Evropës por edhe për sezonin e ardhshëm në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë. Arsyet deri