Çallandes: Ndeshja ndaj Maqedonisë më mirë të luhet në dhjetor

Ndeshja gjysmëfinale e Ligës së Kombeve në mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës,  është shtyrë dy herë shkaku i pandemisë “Covid-19”. Fillimisht ndeshja ishte caktuar të zhvillihet me 26 mars, që më pas të shtyhet për me 4 qershor, mirëpo tashmë është vendosur që të zhvillohet në një prej muajve të

Angellovski: Fillimisht të mendojmë se si të eliminojmë Kosovën, e më pas flasim për finalen

Pasi shorti i sotëm në Nyon të Zvicrës vendosi që finalja eventuale për kualifikim në “EURO 2020” të luhet në terren mysafir (fituesi i gjysmëfinales së Ligës së Kombeve nga dueli Maqedoni-Kosovë do të luajë në transfertë me fituesin e gjysmëfinales tjetër ndërmjet Gjeorgjisë dhe Bjellorusisë), seleksionuesi i Maqedonisë, Igor

Çallandes: Ndaj Çekisë duhet të zhvillojmë lojë të çmendur

Përfaqësuesja e Kosovës të shtunën do të zhvillojë ndeshjen e rradhës eliminatore për Europianin e vitit 2020, ku kësaj rradhe për kundërshtarë do të ketë Republikën Çeke. Seleksionuesi Bernard Çallandes në konferencën për shtyp tha se Çekia është skuadër më e mirë se Mali i Zi dhe Bullgaria, duke potencuar

Çallandes me shumë probleme në prag të ndeshjes me Çekinë, i mungojnë shumë yje!

Lëndimi i Milot Rashicës vetëm sa i ka shtuar kokëdhimbjet seleksionuesit të Kosovës, Bernard Çallandes, i cili tashmë do ta ketë një ‘armë’ më pak për ndeshjet kualifikuese të shtatorit për Kampionatin Europian “Euro 2020”. Sulmuesi i Verder Bremen pësoi një lëndim muskulor në ndeshjen e javës së parë të Bundesligës

Çallandes: Azerbejxhani favorit, por ne luajmë për fitore

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Çallandes është treguar mjaft i matur në deklaratat e tij rreth takimit vendimtarë të ‘Dardanëve’ ndaj Azerbejxhanit në kuadër të Ligës së Kombeve. Ai madje thotë se Azerbajxhani është favorit në këtë ndeshje, mirëpo duke pasur parasysh rëndësinë e pikëve për Kosovën, fitorja në këtë ndeshje