Spanja zhgënjen sërish, Portugalia e Ronaldos demoloi Zvicrën e Xhakës dhe Shaqirit (VIDEO)

Spanja ka zhgënjyer sërish, teksa sonte ka dalë me barazim 2:2 nga transferta kundër Republikës Çeke, njofton “infOSport.mk”. Iberikët dominuan ndeshje, duke diktuar tempon, por edhe duke krijuar raste, megjithtë në dy raste panë veten në disavantazh, duke barazuar fillimisht me Gavin, e më pas me Inaki Martinez. Portugalia e Kristiano Ronaldos

Kosova merr një lajm të madh në prag të ndeshjes me Çekinë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll këtë muaj do të zhvilloj ndeshjen më të rëndësishme në histori kundër Republikës së Çekisë. Mediat çeke raportojnë se një ndër futbollistët më të mirë të kombëtares së tyre, Patrik Shik nuk do të luaj kundër “dardanëve”. Sulmuesi i Romës që aktualisht luan në formë huazimi te

Çekia merr një vendim të çuditshëm për ndeshjen e nëntorit me Kosovën!

Çekia shihet si një ndër rivalët kryesor të përfaqësueses së Kosovës për atë pozitë të dytë në grupin “A” eliminatorë për Euro 2020. Ndeshja e parë e zhvilluar ditë më parë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë u mbyll me rezultatin 2:1 në favor të “Dardanëve”, të cilët shpresojnë në

Kosova 15 ndeshje pa humbje, shihni golat nga ndeshja kundër Çekisë (VIDEO)

Kosova është kryefjala e futbollit europian. “Dardanët” të shtunën në “Fadil Vokrri” mundën Çekinë me rezultatin 2:1, duke vazhduar në këtë mënyrë serinë e ndeshjeve pa humbje, që daton tashmë nga 13 nëntori i vitit 2017-të, kur në stadiumin e Mitrovicës “Adem Jashari”, kishin mundur Letoninë me rezultatin 4:3, shkruan

Heronjtë e Kosovës nuk ndalen, mundin edhe Çekinë

Kosova ka shënuar një ndër fitoret më të rëndësishme ndoshta në kuadër të grupit “A” eliminatorë për Europianin e vitit 2020, teksa sot në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë mundi Çekinë me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. “Dardanët” edhe njëherë tjetër treguan cilësi të larta, ndërsa fitorja e sotme ka shumë vlera,

Kosovë-Çeki, pjesa e parë mbyllet me barazim

45 minutat e para nga ndeshja eliminatore e grupit “A”, midis Kosovës dhe Republikës Çeke është mbyllur me barazim1:1, shkruan “infOSport.mk”. Në një ndeshje të barabartë, ku në asnjë moment nuk mungoi përkrahja e “Dardanëve” nga tribunat, të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët, kur Patrik Shik arriti që të

Sot pesë vite më parë Kosova e shënonte fitoren e parë, a do të përsëritet historia edhe kundër Çekisë

Kosova është duke e vazhduar rrugëtimin e saj në eliminatoret për Kampionatin Europian. “Dardanët” në këto momente po luan kundër Çekisë në kuadër të grupit “A” eliminatorë. Më një fitore në këtë ndeshje, futbollistët e Kosovës do të afroheshin më shumë ëndrrës të quajtur “Euro 2020”. Për ta bërë këtë duhet të