Dashmir Elezi shënon në debutim dhe bëhet golashënuesi më i ri në historinë e futbollit elitar (VIDEO)

Dashmir Elezi pa dyshim se ishte surpriza e Ernest Gjokës në formacionin e Shkëndijës sot përballë FC Shkupit, mirëpo në fund doli që talenti “kuqezi” të marrë e gjithë vëmendjen, shkruan “infOSport.mk”. Talenti i Shkëndijës që dje mbushi 16-vjet, kishte debutimin e tij me fanellën e ekipit të parë, ndërsa për

Shkëndija blindon një ndër talentët më të mëdhenj të futbollit vendor

Shkëndija ka firmosur kontratë profesionale me një ndër talentët më të mëdhenj në futbollin tonë vendor, 16-të vjeçarin, Dashmir Elezi. Bëhet fjalë për një prej talentëve më premtues që ka prodhuar shkolla e futbollit të Shkëndijës, sulmues qendre që gjendet mirë edhe në krahë dhe si gjysmësulmues dhe anëtar i rregullt