Ezgon Belica rikthehet në futbollin vendor, për të veshur sërish fanellën e Rabotniçkit

Egzon Belica pas plotë 9 viteve rikthehet të luaj sërish në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi strugan, i cili së fundmi ishte pjesë e Prishtinës në Superligën e Kosovës, ka pranuar të veshë sërish fanellën e Rabotniçkit, për të cilën skuadër kishte luajtur sezonin 2010/11. Belica me “romantikët” nga Parku i

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Belica zyrarizohet te Prishtina

Egzon Belica edhe zyrtarisht karrierën e tij do ta vazhdojë në Kosovë, te një ndër skuadrat më të trofeshme të vendit tonë fqinjë, Prishtinës. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte paralajmëruar që 4 ditë më parë, kur palët sapo kishin bërë kontaktet e tyre të para. Tashmë kur palët janë dakorduar,

Egzon Belica gati për t’iu bashkuar FC Prishtinës!

Egzon Belica, një ndër mbrojtësit më të mirë shqiptarë në vazhdim të sezonit me shumë gjasa do të luaj me fanellën e FC Prishtinës. Kështu strugani nga kryeqendra shqiptare, do të provojë veten te kryeqendra kosovare, duke zhvilluar ndeshjet si vendas në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan “infOSport.mk”. Belica në fillimin e

Zyrtare, Egzon Belica mbyll aventurën e tij te Partizani!

Egzon Belica dhe Partizani janë ndarë edhe përfundimisht. Mbrojtësi strugan dhe klubi nga kryeqendra shqiptare kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim kontratën, me ç’rast drejtuesit e Partizanit kishin shfrytëzuar rastin për të falënderuar Belicën për kontributin e tij të dhënë me fanellën e kuqe për gjatë këtyre viteve.  Egzon Belica i

Belica harroi për një çast humbjen nga Teuta, morri lajmin më të mirë në jetë

Skuadra kampione e Shqipërisë, Partizani, pjesë e së cilës është edhe mbrojtësi strugan Egzon Belica, po kalon një periudhë të vështirë në kampionatin shqiptarë. Mirëpo pavarësisht këtij fakti, dita e mërkurë ka qenë e veçantë për mbrojtësin nga Struga pasi është bërë baba për herë të parë. Belica e ka lënë për

Egzon Belica vazhdon bashkëpunimin me Partizanin

Egzon Belica do të vazhdojë të jetë pjesë e Partizanit, së paku deri në vitin 2021, njofton “infOSport.mk”. 28-vjeçari Belica ka qenë nga titullarët fiks të këtij sezonin dhe ka pasur një kontribut të jashtëzakonshëm në prapavijën e të “kuqve” nga Tirana, duke u shndërruar në një nga futbollistët më të

ZYRTARE, Egzon Belica pjesë e Partizanit

Skuadra e Partizanit nga Superliga shqiptare sot edhe zyrtarisht ka prezantuar mbrojtësin strugan, Egzon Belica, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë klubi nga kryeqendra shqiptare ka bërë të ditur përmes një njoftimi për shtyp, ndërsa mes palëve është arritur një marrëveshje 18 mujore. 27-vjeçari Belica klubit të Partizanit iu këshillua nga legjenda

Nuk është vetëm Ramadani, edhe një tjetër nga Maqedonia nesër prezantohet te Partizani!?

Futbollisti i Renovës, Emran Ramadani edhe zyrtarisht gjatë ditës së nesërme pritet që të nënshkruajë kontratë me Partizanin e Tiranës. Mirëpo burime të “infOSport.mk” bëjnë me dije se futbollisti tetovarë nuk do të jetë i vetmi nga Maqedonia që do të prezantohet gjatë ditës së nesërme, duke pasur parasysh se