Ndryshon arbitri i Real-Barça, “El Clasico” do të drejtohet nga një “armik” i Messit

Polemika në Spanjë para super ndeshjes Real Madrid-Barcelona, ndryshe e njohur si El Clasico. Sipas “Mundo Deportivo”, arbitri i super sfidës që do të luhet sonte në mbrëmje mes Real Madridit dhe Barcelonës, është ndryshuar në momentin e fundit. Mateu Lahoz, arbitri i zgjedhur fillimisht për El Clasico-n, është ndalur nga një