Shkupjani Neziri vendosi finalen e madhe të kupës së Kosovës në futsal (VIDEO)

Ish lojtari i Juventus Seravës dhe Futsal Shkupit, Eljesa Neziri rezutoi deçiziv në finalen e madhe të Kupës së Kosovës në futsal, duke shënuar golin e fitores për ekipin e tij Prishtina 01, njofton “infOSport.mk”. Neziri shënoi nga pika e bardhë golin e fitores për 2:1, duke i dhënë në këtë

Alili dhe Neziri nga Maqedonia pajisen me pasaporta shqiptare, gati për Shqipërinë

Dy ndër lojtratë më të mirë të futbollit në palestër në vendin tonë, Ylber Alili dhe Eljesa Neziri, prej sot edhe zyrtarisht janë pajisur me pasaporta shqiptare, njofton ‘infOSport.mk’. Që të dy në këtë mënyrë në të ardhmen do të përfaqësojnë kombëtaren e Shqipërisë në futsal, edhe pse në të

Seferi dhe Neziri debutojnë me gola te FC Prishtina

Dy lojtarët e futsalit nga Shkupi, Erkan Seferi dhe Eljesa Neziri kanë bërë një debutim shumë pozitiv me fanellën e Prishtinës në elitën e futsalit kosovar, duke shënuar nga një gol në fitoren 6:2 të skuadrës së tyre në transfertën ndaj Prizrenit, njofton ‘infOSport.mk’. Ishte kjo ndeshja e parë e sezonit

Pas debutimit me gol me Kombëtaren shqiptare, Neziri: Mu plotësua ëndërra e fëmijërisë

Sulmuesi shkupjan i Juventus Serava, Eljesa Neziri, bëri një debutim ëndërrash me fanellën e Kombëtares shqiptare në futsal, njofton “infOSport.mk”. Neziri shënoi një nga golat vendimtarë për “kuqezinjtë” në ndeshjen ndaj përfaqësueses së Kosovës në kuadër të turneut “Adem Jashari” që po mbahet në Prishtinë. Shkupjani i talentuar i futbollit

Pas Jakupit edhe Eljesa Neziri gati për të veshur fanellën e Kombëtares shqiptare në futsal

Pas Berat Jakupit, “infOSport.mk” mëson se drejtuesit e Kombëtares shqiptare të futsalit pritet ti bëjnë ftesë edhe lojtarit të Juventus Seravës, Eljesa Neziri, për të veshur fanellën “kuq e zi”. 21-vjeçari pritet që ditëve në vijim edhe zyrtarisht të pranojë ftesën nga ana e trajnerit Erind Resuli, i cili e ka