Tetovari Bajrami shënon në barazimin e çmendur të Empolit ndaj Lacios (VIDEO)

Ndeshja e javës së 20-të në Serie A midis Lacios dhe Empolit u mbyll me një barazim spektakolar 3:3, me Lacion që i shpëtoi disfatës fare në fund, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi për mrekulli për mysfairët e Empolit, të cilët shënuan dy gola brenda 8 minutave të para. Golin e parë e

Tetovari Nedim Bajrami vjen me një super gol, këtë herë në kuadër të Kupës së Italisë (VIDEO)

Fantazisti shqiptar Nedim Bajrami tregohet sërish vendimtar për Empolin, teksa pasditen e sotme ka shënuar një gol spektakolar në transfertën ndaj Veronës, e vlefshme për fazën e 1/16-ave të Kupës së Italisë. Skuadra toskane e Empolit kaloi e para në avantazh me anë të La Mantia në minutën e 15-të, ndërsa

Nga Italia zbulojnë klubin e madh që kërkon tetovarin, Nedim Bajrami

Tetovari Nedim Bajrami cilësohet si një nga asetet e klubit të Empolit. Vetëm 22 vjeç por me një talent shumë të madh, mesfushori shqiptar shihet si një nga lojtaret me perspektivë të kampionatit italian dhe menjëherë ka përfunduar në radarët e klubeve të njohura. Gazetari Paolo del Genio zbulon se Napoli

Gol dhe asist për tetovarin Bajrami në fitoren e Empolit ndaj Udinezes (VIDEO)

Javën e mbarë të futbollistëve shqiptarë nga Maqedonia nga fundjava që lamë pas, e ka vazhduar edhe tetovari Nedim Bajrami, i cili në ditën e parë të javës së re ka shënuar dhe ka asistuar në fitoren e Empolit ndaj Udinezes, njofton “infOSport.mk”. Bajrami, që njëherit mbron edhe ngjyrat e kombëtares

Ismajli largohet nga Specia, por jo edhe “Serie A”

Ardian Ismajli ndryshon skuadër por jo kampionat. Pas një sezoni shumë pozitiv me Specian në elitën e futbollit italian, mbrojtësi i kombëtares shqiptare është transferuar zyrtarisht te Empoli skuadër e sapongjitur në Serie A. Për shtuar eksperiencën në prapavijën e skuadrës së tij trajneri i toskanëve Aurelio Andrezzoli e donte me