Erdon Daci feston, vitin tjetër me Vesterlon e tij do luajnë në elitën e futbollit belg

Dy javë pa përfunduar sezoni 2021/2022 në 1B Pro League, Erdon Daci me Vesterlon e tij kanë festuar rikthimin në elitën e futbollit belg, njofton “infOSport.mk”. Pavarësisht disfatës 2:1 të premtën në udhëtim nga Lommel SK, skuadra e Vesterlos ka siguruar kualifikim në Superligën belge, kjo falë edhe disfatës së

Erdon Daci merr ftesë nga Milevski për ndeshjen me Italinë

Erdon Daci ka marrë ftesë nga seleksionuesi Bllagoja Milevski, për të qenë pjesë e përfaqësueses së Maqedonisë për ndeshjen kundër Italisë, e vlefshme për gjysmëfinalet e “play-off” për kualifikim në Botërorin e këtij viti që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Daci vjen si zëvendësues i Adis Jahoviq, i cili

Javë e mbarë për futbollistët tanë shqiptarë në Europë! Daci, Asani dhe Et’hemi shënojnë eurogola (VIDEO)

Fundjava ka rezultuar e mbarë për disa nga futbollistët shqiptarë nga Maqedonia që luajnë në futbollin europian, njofton “infOSport.mk”. I pari që kishte shënuar ishte Valon Et’hemi, tetovari i cili shënoi golin e vetëm për ekipin e Istanbulspor në transfertën ndaj Erzurum, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 14-të në

Është sërish ai miq, sërish Erdon Daci që shënon dhe që Vesterlon drejt elitës belge po e drejton

Erdon Daci po kalon momentet e tij më të mira në karrierë, teksa edhe të shtunën ka gjetur rrugën e golin në Belgjikë, njofton “infOSport.mk”. Vesterlo e tij shënoi fitore minimale 1:0 në transfertën ndaj Lommel, edhe atë falë golit të sulmuesit shkupjan në minutën e 92-të. Kur të gjithë mendonin se

Erdon Daci shënon sërish, këtë herë ndaj ish skuadrës së Nexhipit

Erdon Daci vazhdon me paraqitje pozitive në Belgjikë, teksa në ndeshjen e 9-të me fanellën e Vesterlos, ka shënuar golin e tij të 5-të, njofton “infOSport.mk”. Daci shënoi mbrëmë ndaj Lierse, skuadër tek e cila shumë vite më parë kishte luajtur edhe një shkupjan tjetër, Nderim Nexhipi. Vesterlo e Erdon Dacit shënoi

Erdon Daci protagonistë në fitoren e çmendur 4:3 të Konjaspor ndaj gjigandëve të Galatasarajit (VIDEO)

Erdon Daci doli të jetë protagonisti kryesor i super ndeshjes midis Konjasporit dhe Galatasarajit që dhuroi plotë 7 gola, dhe që në fund u mbyll me fitoren e skuadrës së shkupjanit që ndeshjen e mbylli me dy gola në rrjetën e Koçuk, njofton “infOSport.mk”. Erdon Daci golin e tij të parë