Basit Khalid debuton me gol te Esperance, shënon në Ligën e Kampionëve të Afrikës (VIDEO)

Abdul Basit Khalid ishte një ndër sulmuesit më të mirë të stinorit vjeshtorë në futbollin tonë vendor. Pikërisht paraqitjet e tij të shkëlqyera me fanellën e Makedonija GJ.P dhe 8 golat e shënuar, bënë që kampionët e Tunizisë, Esperance të angazhojnë atë gjatë merkatos së janarit, ndërsa si duket edhe