Rotacion te Shqipëria, ja si ndryshon lista kuqezi kundër Estonisë, 11 largime dhe 5 emra të ri

Kombëtarja e Shqipërisë rikthehet në stërvitje pas ndeshjes së Ligës së Kombeve ndaj Izraelit dhe po përgatitet për miqësoren e 13 qershorit me Estoninë. Skuadra do të zhvillojë një seancë stërvitore pasditen e sotme në kompleksin Tropikal në Durrës, ndërkohë që do të ketë ndryshime në listën e lojtarëve të gatshëm

Shqipëria me 13 qershor, datën kur duheshe të luaj me Rusinë, zyrtarizon një kundërshtarë të ri!

Kombëtarja shqiptare do të luajë një miqësore me Estoninë. Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me Federatën Estoneze që kjo ndeshje të luhet më 13 qershor 2022 në stadiumin “Air Albania” të Tiranës, duke nisur nga ora 18:00. Në këtë datë ishte planifikuar më parë që Shqipëria të luante ndaj

Maqedonia fiton edhe pa yjet, në Shkup bie edhe Estonia

Maqedonia ka shënuar fitore minimale 2:1 përballë Estonisë, edhe pse në këtë përballje “verdhekuqtë” u paraqitën me shumë mungesa, njofton “infOSport.mk”. Angellovski e nisi këtë takim pa yjet si Pandev, Bardhi, Alioski, Dimitrievski dhe Ademi. Kësisoj sulmi udhëhiqej nga Nestorovski, i cili kishte ndihmën në prapavi nga Trajkovski dhe Triçkovski. Pikërisht

Konfirmohen dy mungesat e para të Maqedonisë së Veriut për ndeshjen me Estoninë

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes Maqedoni e Veriut-Gjeorgji, që u mbyll me barazimin 1:1,  trajneri Angellovski ka pranuar një lajm të keq, njofton “infOSport.mk”. Për shkak të kartonëve, mesfushori ofenziv Ezgjan Alioski do të mungojë për ndeshjen e radhës kundër Estonisë që do të zhvillohet me 15 nëntor në Shkup, ndërsa

Maqedonia e Veriut megjithatë nuk turpërohet, kthehet me barazim nga Estonia (VIDEO)

Maqedonia e Veriut ishte shumë pranë disfatës në transfertën ndaj Estonisë, mirëpo falë angazhimit maksimal të futbollistëve “verdhekuq” në 15 minutat e fundit të takimit, në fund ata nga Talini u rikthyen me një barazim 3:3, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Igor Angellovski deri në minutën e 76-të ishin në

Angellovski pa Bardhin dhe Pandevin e nis takimin kundër Estonisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut me fillim në ora 18:00 në Talin kundër Estonisë do të zhvillojë takimin e xhiros së tretë në kuadër të grupit 2 të Ligës “C” të Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ekipi i Igor Angellovskit shihet si favoritë në këtë përballje, mirëpo një gjë të tillë “verdhekuqtë” do