Lajm i keq për FC Shkupin, Ismaili mbyll sezonin që tani!

Mbrojtësi i FC Shkupit, Fatih Ismaili ka mbyllur sezonin para kohe. Pas ekzaminimeve mjekësore të bëra gjatë ditës së djeshme, ishte konstatuar se mbrojtësi “bardheblu” kishte këputër miniskusin dhe ligamentin e kryqëzuar të përparëm në gjurin e këmbës së majtë. Kësisoj i njëjti gjatë ditës së sotme iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale,

Ismaili shënon sërish për Gostivarin, megjithatë Pobeda kalon në çerekfinale

Aventura e Gostivarit në kuadër të Kupës së Maqedonisë përfundoi në fazën  e 1/8-ve të finales, pasi sot skuadra e trajnerit Erxhan Menga u eliminua nga Pobeda me rezultatin e përgjithshëm 6:2, njofton “infOSport.mk”. Pas disfatës 2:1 në terren vendas, sot Gostivari në Prilep pësoi disfatë 4:1, ndërsa sërish në listën