Gola “kuqezi”, Uzunit i mjaftojnë 60 sekonda në lojë për të shënuar në fitoren e Ferencvaroshit (VIDEO)

Fundjavat gjithnjë janë të rezervuara për ndeshje futbolli, e ku protagonistë thuajse çdo javë dalin të jenë edhe futbollistët e Kombëtares shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Myrto Uzuni, po vazhdon shkëlqimin me Ferencvaroshin e tij, teksa pas golit ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve, ka gjetur golin edhe në kampionatin elitarë të Hungarisë,

Uzuni protagonistë me gol dhe asiste në fitoren e Ferencvaroshit (VIDEO)

Myrto Uzuni është rikthyer me stil, pasi i njëjti kishte pauzuar disa javë për shkak koronavirusit. Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë doli të jetë protagonist absolut në fitoren e skuadrës së tij, Ferencvarosh ndaj Mezokovesd-Zhori në kuadër të javës së 10-të në kampionatin elitarë të Hungarisë. 25-vjeçari asistoi në dy golat

“Covid 19” shuan ëndërrën e Uzunit për të luajtur në “Kamp Nou” kundër Barceloëns!

Myrto Uzuni ka rezultuar pozitiv me COVID-19! Ky virus, tashmë i përhapur një kohë më të gjatë në gjithë rruzullin tokësor ka kapluar edhe sulmuesin shqiptarë të Ferencvaroshit, duke i shuar ëndërrën këtij të fundit që të luaj një ndeshje zyrtare në impiantin e bukur “Kamp Nou” përballë një Barcelone