Sejdini komenton kualifikimin e Maqedonisë për në ndeshjet e balotazhit “Qatar 2022”

Maqedonia sonte në arenën “Todor Proeski” mundi Islandën me shifrat 3:1, duke siguruar pozitën e dytë në grupin “J” dhe njëherit ndeshjet e balotazhit për kualifikim në Botërorin e vitit 2022, që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e 5-të nga gjithsej 10 ndeshje të zhvilluara për

Osmani: FFM nuk ka asnjë detyrim të respektojë Marrëveshjen e Prespës

Federata e Futbollit,  nuk ka asnjë detyrim për të rregulluar emrin e saj sipas Marrëveshjes së Prespës sepse nuk merr fonde nga buxheti, thotë Ministri i Jashtëm Bujar Osmani. "FFM është një organizatë e pavarur dhe jofitimprurëse,  që është regjistruar në Regjistrin Qendror si një shoqatë që nuk merr para të