FFM mbajti Kuvendin e Rregullt Vjetor

Federata e Futbollit të Maqedonisë gjatë ditës së sotme mbajti Kuvendin e Rregullt Vjetor, në të cilin delegatët e pranishëm miratuan raportin e Presidentit dhe Këshillit Drejtues të FFM-së për vitin 2022. Organi më i lartë i federatës miratoi llogarinë përfundimtare për vitin e kaluar dhe buxhetin e federatës për vitin

Grumbullimi i përfaqësueses, Sejdini mirëpret dy yjet e Dinamo Zagrebit

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll ka nisur përgatitjet për ciklin e ri eliminatorë. Kundërshtarë i parë i “verdhekuqve” në ndeshjet e marsit do të jetë përfaqësuesja e Maltës, ndeshje kjo që në program është të enjten e 23 marsit, njofton “infOSport.mk”. Presidenti i FFM-së, Muhamed Sejdini për të qenë sa më

Muhamed Sejdini flet për stinorin pranveror në futboll: “Le të fitojë futbolli”

Gjysmësezoni pranveror në futbollin vendor edhe zyrtarisht nisi sot me ndeshjet e Ligës së dytë, derisa e diela është e rezervuar për ndeshjet e elitës. Me këtë rast numri një i futbollit vendor, Muhamed Sejdini edhe publikisht iu drejtua të gjithë pjesëmarrësve në futbollin vendor me një mesazh: “Të nderuar klube, futbollistë

Derbi i madh i pranverës, FC Shkupi-Shkëndija jashtë Çairit dhe pa tifoz!

Komisioni Disiplinor i Federatës së futbollit të Maqedonisë së Veriut, ka sjellur vendim përfundimtar për incidentet e ndodhura në ndeshjen e Kupës ndërmjet FC Shkupit dhe Shkëndijës me 9 nëntor në stadiumin e Çairit. Kampionët në fuqi të vendit janë dënuar me 6 ndeshje dhe 100 kilometra largë stadiumit të Çairit. “Bardheblutë”

FFM gjobit Shkëndijën me 3 000 euro!

Komisioni Disciplinorë pranë Federatës së Futbollit vendor (FFM), ka vendosur që Shkëndijën ta dënojë me 3 000 euro vlerë në të holla, pas mjeteve piroteknike të përdorura nga ana e tifozëve të kësaj skuadre gjatë ndeshjes derbi kundër FC Shkupit, e zhvilluar me 17 shtator në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në

Sejdini komenton grupin: “Na mungon vetëm Brazili”

Presidenti i federatës së futbollit të Maqedonisë së Veriut, Muamed Sejdini, në një prononcim për “SuperSport”, foli për shortin e pafat në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, aty ku goglat “verdhekuqve” iu rezervuan përballje me kombëtaret gjigande, si Anglia, Italia apo edhe Ukraina. Sejdini theksoi se kolegu i