FIFA e quan nismë seperatiste krijimin e Superligës europiane!

Çdo kompeticion futbolli, kombëtar, rajonal ose global, duhet të pasqyrojë gjithmonë parimet themelore të solidaritetit, gjithëpërfshirjes, integritetit dhe rishpërndarjes së drejtë financiare, parime që Super League nuk i respekton”. Në një deklaratë të gjatë, FIFA, organi më i lartë i futbollit botëror, del kundër projektit të ri, që përfshin 12 klube

FIFA shuan ëndërrën e tetovarit Nedim Bajrami për të veshur fanellën “kuqezi”!

Një lajm aspak i mirë për Kombëtaren shqiptare, e për më tepër për futbollistin shqiptarë me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami, i cili me shumë gjasa nuk do të mund të realizojë ëndërrën e tij të fëmijërisë për të veshur fanellën “kuqezi”, njofton “infOSport.mk”. Ëndërrën e Bajramit po e shuan FIFA

FIFA mban ende pezull debutimin e tetovarit Bajrami për kombëtaren shqiptare

FIFA ende nuk e ka plotësuar dokumentacionin që mesfushori i talentuar shqiptarë me origjinë nga Tetova e Maqedonisë së Veriut, Nedim Bajrami, të përfaqësojë Shqipërinë. Kështu gjasat janë të mëdha që ai të humbë edhe duelin aq shumë të pritur me Anglinë, ndeshje kjo që zhvillohet sot me fillim në

Besir Demiri e fitoi gjyqin ndaj Zhilinas në FIFA, ja sa të holla përfitoi shkupjani!

Besir Demiri e ka fituar gjyqin me ish ekipin e tij, MSK Zhilina, për shkak se sllovakët e ndërprenë kontratën me mbrojtësin e majtë pa asnjë arsye. E gjitha ndodhi gjatë pandemisë, teksa Zhilina largoi shumë lojtarë me pretekstin se nuk i përballonte dot financiarisht. Mes tyre ishte edhe shkupjani, Besir

Letër zyrtare nga UEFA dhe FIFA deri te FFM lidhur me mosmarrëveshjet me ARSM

Duke treguar sërish transperencën dhe përkushtimin ndaj vlerave të futbollit, Federata e Futbollit të Maqedonisë ashtu siç paralajmroi në pres-konferencën e zhvilluar me 22 janar, do ta ndanë me ju letrën zyrtare nga Sekretarët e Përgjithshëm të UEFA-së dhe FIFA-së në lidhje me mosmarrëveshjen ndërmjet Agjencisë për Rini dhe Sport

Çfarë po ndodh me skuadrat shqiptare, FIFA i bllokon merkaton edhe Skënderbeut!

  Nuk ka qetësi për skuadrat e Superligës së Shqipërisë, edhe atë pikërisht në momentet kur ata planifikojnë të bëjnë transferimet e planifikuara. Pasi FIFA të martën njoftoi bllokimin e merkatos së kampionëve të Tiranës, gjatë ditës së sotme një gjë të tillë ka njoftuar edhe për klubin korçar të Skënderbeut,