Renditja e FIFA-s: Kosova humb një pozicion, Shqipëria s’lëviz fare

Përfaqësuesja e Kosovës ka humbur një vend në renditjen më të re të e FIFA-s, derisa Shqipëria nuk ka lëvizur fare. Si duket “Dardanëve” ju ka kushtuar disfata 2:1 në transfertën ndaj Irlandës së Veriut, pavarësisht fitores së madhe 5:1 ndaj Qipros në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kështu, Kosova tashmë renditet

Renditja më e re e FIFA-s, Maqedonia humb një pozicion

Shtëpia më e madhe në botën e futbollit, ka publikuar renditjen e përgjithshme të ekipeve kombëtare pas përfundimit të edicionit të tretë të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Përfaqësueses së Maqedonisë nuk i kanë kushtuar shumë disfatat nga Gjeorgjia dhe Bullgaria në kuadër të Ligës së Kombeve, duke pasur parasysh se

Shqipëria bie një pozitë, Kosova ngjitet dy vende më lartë!

Brazili merr renditjen botërore të FIFA-s, duke kaluar kështu Belgjikën, e cila ishte në krye për 40 muaj, që nga Nëntori i vitit 2018 dhe në vendin e tretë qëndron Franca. Italia edhe pse zhgënjeu në kualifikueset e Botërorit, nuk ndryshon renditje duke qëndruar në vendin e 6-të, ndërsa Spanja që

Levandovski mposht Messin dhe Sallah, FIFA zgjedh më të mirët e vitit, njihuni me të gjitha çmimet

Sulmuesi polak, Robert Levandovski është zgjedhur si futbollisti më i mirë i vitit nga ana e FIFA-s. Në ceremoninë e çmimeve të Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, sulmuesi i Bajernit të Munihut, ka mposhtur në garën për futbollistin më të mirë, rivalët Mohamed Sallah dhe Leo Messi. Ishte pikërisht ky i fundit,

FIFA përveç Shqipërisë, dënon edhe Poloninë për sjelljet e tifozëve në “Air Albania Stadium”

FIFA ka dënuar jo vetëm Shqipërinë për sjelljen e tifozëve në “Air Albania Stadium”, por edhe Poloninë. Sigurisht që dënimi ishte pak më i rëndë për Shqipërinë, pasi ishte në rolin e nikoqirit dhe organizatorit të ndeshjes. Ndërkohë edhe polakëve u është tërhequr vëmendja pasi tifozët e tyre nisën përplasjen

FIFA e quan nismë seperatiste krijimin e Superligës europiane!

Çdo kompeticion futbolli, kombëtar, rajonal ose global, duhet të pasqyrojë gjithmonë parimet themelore të solidaritetit, gjithëpërfshirjes, integritetit dhe rishpërndarjes së drejtë financiare, parime që Super League nuk i respekton”. Në një deklaratë të gjatë, FIFA, organi më i lartë i futbollit botëror, del kundër projektit të ri, që përfshin 12 klube

FIFA shuan ëndërrën e tetovarit Nedim Bajrami për të veshur fanellën “kuqezi”!

Një lajm aspak i mirë për Kombëtaren shqiptare, e për më tepër për futbollistin shqiptarë me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami, i cili me shumë gjasa nuk do të mund të realizojë ëndërrën e tij të fëmijërisë për të veshur fanellën “kuqezi”, njofton “infOSport.mk”. Ëndërrën e Bajramit po e shuan FIFA