Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Ferizaj prezanton Filip Gligorov

Filip Gligorov për herë të parë në karrierën e tij do të luaj në elitën e futbollit kosovar. Mbrojtësi i krahut të djathtë ka vendosur që ti thotë “PO” ofertës së Ferizajit, skuadër kjo që është treguar mjaft aktive në këtë merkato, duke angazhuar kryesisht futbollistë nga Maqedonia, raporton “infOSport.mk”. Kujtojmë

Ferizaji transferon ish futbollistin e FC Shkupit dhe Vllaznisë së Shkodrës!

FC Ferizaji me presidentin e saj, Lulzim Abazin, i cili sot feston datëlindjen e tij, vazhdon fuqishëm në merkato, derisa gjatë ditës së sotme kanë nënshkruar edhe me një futbollistë tjetër nga Maqedonia. Siç mëson “infOSport.mk”, bëhet fjalë për mbrojtësin e krahut të djathë, Filip Gligorov, i cili në të kaluarën

Kukësi prezanton ish futbollistin e FC Shkupit, Filip Gligorov

Kukësi gjatë ditës së sotme ka prezantuar ish mbrojtësin e FC Shkupit, Filip Gligorov,i cili 6 muajt e fundit ishte pjesë e Partizanit të Tiranës. Një transferim të tillë, “infOSport.mk” kishte paralajmëruar që më herët, ndërsa tashmë drejtuesit e skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë, bëjnë gjithçka zyrtare, duke prezantuar kështu brenda

Gligorov e mbyll me Partizanin, por do vazhdojë të luaj në Superligën shqiptare!

Partizani gjatë ditës së djeshme njoftoi edhe zyrtarisht largimin e mbrojtësit maqedonas, Filip Gligorov. Anësori i djathtë u afrua në verë te “Demat e kuq”, teksa luajti 7 ndeshje në kampionat dhe tani është lënë i lirë. Megjithatë sipas asaj që raportojnë mediat në Shqipëri, Gligorov do vazhdojë të luaj në

Ish futbollisti i FC Shkupit e mbylli aventurën te Partizani i Tiranës

Filip Gligorov nuk është më një futbollistë i Partizanit. Lajmin e ka publikuar vetë klubi shqiptarë nga Tirana me anë të një postimi në rrjetet sociale. Drejtuesit e Partizanit dhe vetë mbrojtësi shkupjan e kanë parë të arsyeshme të ndërpresin bashkëpunimin që para kohe, pavarësisht se i njëjti me skuadrën nga

Pas Gligorov, Partizani transferon edhe një tjetër futbollistë maqedonas!

Partizani i “dashuruar” pas futbollistëve maqedonas. Pas zyrtarizimit të Filip Gligorov, “demat e kuq” janë shumë pranë akordit edhe me qendërmbrojtësin Aleksandar Damçevski. Bëhet fjalë për një ish reprezentues të Maqedonisë, i cili 3 vitet e fundit mbronte ngjyrat e skuadrës armene të Ararat. Pasi i përfundoi kontrata me këtë skuadër,