Kadriu: Ta mbyllim me fitore ndaj Vardarit që të jemi më afër objektivit!

Gjysmësezoni vjeshtor në elitën e futbollit vendor zyrtarisht do të mbyllet nesër me ndeshjen e prapambetur në kuadër të xhiros 12-të ndërmjet Rabotniçkit dhe Vardarit. Favoriti dihet në letër, por jo edhe në fushë, ndërsa të vetëdishëm nga kjo situatë, nga tabori i Rabotniçkit me optimizëm besojnë në rezultat pozitiv

Kadriu: FC Shkupi posedon ekip të mirë dhe meriton të jetë më lartë (VIDEO)

Futbollisti kërçovar i Rabotniçkit, Florian Kadriu ka folur në një emision sportive të vendit tonë për ish skuadrën e tij FC Shkupin. Kadriu ka vlerësuar se Shkupi duhet të jetë më lartë në renditjen tabelare të LPFM-së, pasi posedon ekip me kualitete të mira. “Shkupi mori një pikë mjaft të vlefshme

Rabotniçki ndeshjen e radhës në kampionat e luan në “Petar Milloshevski”

Skuadra e Rabotniçkit ndeshjen e radhës në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë do ta luajë në komplesin “Petar Milloshevski” pranë FFM-së. Arsyeja për zhvendosjen e ndeshjes në terrenin pranë FFM-së është e njeta si e Vardarit, duke dashur të ruajnë barin në arenën “Filipi i Dytë”. “Romantikët” në kuadër