Çfarë po ndodh me vëllezërit Ramadani! Do mbeten te Shkëndija, apo do të largohen!

Shkëndija tashmë disa ditë ka nisur stërvitjet për sezonin e ri, ndërsa pjesë e tyre janë edhe dy vëllezërit, prodhim “kuqezi”, Florent dhe Reshat Ramadani. Që të dy kanë kontratë me Shkëndijën deri me datë 30 qershor, ndërsa siç mëson “infOSport.mk”, në adresë të tyre tashmë kanë arritur disa oferta,

Vëllezëirit Ramadani, dy simpatikët e Shkëndijës që edhe pse në moshë të re po lëjnë gjurmë

Shkëndija të dielën në Shkup mundi Makedonija GJ.P me rezultatin 3:1, duke mbajtur hapin me dy skuadrat e para në renditje, Struga Trim Lumin dhe FC Shkupin, shkruan “infOSport.mk”. Shkëndija në këtë ndeshje ishte dukshëm kundërshtarë më i mirë, ku në qendër të vëmendjes doli të jetë sulmuesi Lupçe Doriev me

Florent Ramadani shënon golin e parë europian, kapiteni Hasani feston bashkë me të (VIDEO)

Duheshe të nis një ndeshje nga bankina këtë vit në ndeshjet europiane, për të shënuar golin debutues. Fjala është për talentin 21-vjeçar Florent Ramadani, i njohur si “Golden Boy” i Ballistëve, i cili këtë edicion po luan në formë të jashtëzakonshme. Një gjë të tillë paralajmëroi që nga ndeshjet kontrolluese, për

Florent Ramadani i Shkëndijës merr ftesë nga Kanatllarovski te Maqedonia U21

Florent Ramadani, një ndër mesfushorët më të talentuar në futbollin vendor, që aktualisht mbron ngjyrat e Shkëndijës, ka marrë ftesë nga ana e seleksionuesit Dragan Kanatllarovski për ndeshjet eliminatore të qershorit, njofton “infOSport.mk”. Ramadani deri më tani ka zhvilluar dy ndeshje me shpresat e vendit, edhe atë kundër Armenisë dhe Ukrainës,

Florent Ramadani dhe asisti i tij në stilin “Alla-Zidançe” për Dashmir Elezin (VIDEO)

Florent Ramadani dhe Dashmir Elezi, dy super talentët e Shkëndijës mund të thuhet lirisht se sot patën fjalën kryesore në ndeshjen miqësore që “kuqezinjtë” nga Tetova e zhvilluan në Antalia të Turqisë përballë polakëve të Piast Gliëice, njofton “infOSport.mk”. Njëri komandonte në mesfushë, e tjetri në sulm, ndërsa që të dy