F1, Bottas fiton garën në Turqi

Valteri Bottas ka triumfuar në garën e Turqisë, duke regjistruar edhe suksesin e tij të 10 në karrierë. Në një garë të shoqëruar fillimisht nga reshjet e shiut dhe më pas një pistë e lagur thuajse deri në fund, finlandezi u nis i pari dhe ia doli të ruajë mjaft mirë

Formula 1 merr vendimin për tifozët!

“Liberty Media”, kompania që menaxhon sportin e “Formula 1”, ka vendosur që garat e mbetura të këtij sezoni të zhvillohen pa tifozë. Edhe pse kriza e krijuar nga pandemia Covid-19 ka prekur rëndë këtë sport dhe kërkesat e tifozëve janë të larta, sërish Liberty Media ka qenë e prerë në vendimin

Mendohet anulimi i sezonit në Formula 1!

Formula 1 rrezikon ndjeshëm për të mos garuar fare gjatë vitit 2020. Në muajin shkurt makinat e kampionatit më të ndjekur të sportit të automobilizmit kryen teste parapërgatitore në Barcelonë, megjithatë pamjet e provave të mbajtura në Katalunjë, në cirkuitin e Montmelosë, mund të mbeten edhe të fundit përsa i

Shtyhen edhe tri gara në Formula 1

Sezoni në Formula 1 ishte caktuar të fillonte këtë javë në Australi, por e njëjta nuk do të ndodh shkaku i koronavirusit. Përhapja e pandemisë së koronavirusit ka paralizuar botën e sportit. FIA ditë më parë vendosi të anulonte garat për Çmimin e Madh të Australisë, Kinës, Bahrein dhe Vietnamit. Ndërkohë së fundmi

Formula 1: Grand Prix i Holandës në dyshim

Tjetër garë e Formula 1 është në pikëpyetje dhe e njëjta me shumë gjasa do të shtyhet. Bëhet fjalë për garën e Holandës, atë të Zandvoort. Një gjë të tillë ka konfirmuar shefi i kësaj gare, Jan Lammers. “Ne nuk kemi pranuar akoma ndonjë komunikatë zyrtare” - ka thënë Lammers për