ISHP do të sigurojë 400 teste për “Covid 19” për ekipet e Ligës së Parë

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Maqedonisë në “Shtëpinë e Futbollit” zhvilluan takim me përfaqësuesit e klubeve në Ligën e Parë. Në takimin e zhvilluar morën pjesë edhe përfaqësues nga Instituti për Shëndet Publik të udhëhequr nga epidemiologu dr. Zharko Karaxhoski. Pjesa e parë e takimit ishte kushtuar  planit, masave dhe

Fotot që po bëjnë xhiron e Botës me protagonist futbollistët dhe tifozët japonez  

Japonia mbrëmë u eliminua nga Botërori “Rusi 2018”, edhe përkundër avantazhit prej dy golave që kishte ndaj Kombëtares së Belgjikës, e cila në fund triumfoi me rezultatin 3:2, falë një goli të shënuar në minutat shtesë të takimit nga ana e Naser Çadlit. Mirëpo edhe përkundër këtij eliminimi, mund të thuhet