Gjimshiti: Para nesh 3 finale shumë të vështira

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti konsideron se për ta prekur kualifikimin në Euro 2024 duhet dhënë maksimumin në të trija ndeshjet dhe jo vetëm sonte kundër Çekisë. "Kemi tre ndeshje të vështira, të gjitha janë vendimtare. Për t'u kualifikuar duhet të japim maksimumin, jo vetëm te kjo ndeshje, por

Gjimshiti gati për një aventurë të re në karrierën e tij

Merkato e verës mund të sjellë një lëvizje surprizë për liderin e Kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti. Mediat italiane raportojnë se Adriano Galiani, ish-drejtuesi i Milanit i cili tani është administrator te Monca, është fiksuar pas mbrojtësit shqiptarë të Atalantas. Gjimshiti është pikë fikse e skuadrës së Atalantës, por Monca e cila

Gjimshiti operohet me sukses, ja sa do të mungojë nga fushat e futbollit

Berat Gjimshiti pësoi një dëmtim të rëndë në ndeshjen e kombëtares shqiptare përballë Hungarisë në “Pushkas Arena”, të zhvilluar me 9 tetor. Mbrojtësi shqiptar u dëmtua në minutën e 26-të pas një përplasje që pati me portierin Berisha në përpjekje për të larguan një top të hedhur në zonën e “kuqezinjëve” Nga

Gjimshiti e futi në xhep gjigandin Lukaku, shqiptari me statistika të frikshme nga ndeshja me Interin

Atalanta u mposht me rezultat minimal 1:0 nga Interi mbrëmjen e kaluar, në një ndeshje ku mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti ishte një ndër futbollistët më të mirë në rradhët e skuadrës bergamaske. Mbrojtësi shqiptar ishte me të vërtetë spektakolar me atë që tregoi në fushën e lojës, duke