FC Shkupi me dy mungesa kundër Ak. Pandev, rikthehet Glishiç

FC Shkupi sot do të ketë një transfertë të vështiërë përballë Akademia Pandevit në Strumicë. “Bardhekaltërit” nga Çairi kërkojnë fitoren dhe vazhdimësinë e rezultateve pozitive, por mbi të gjitha edhe ndjekjen nga afër të skuadrës kryesese, Shkëndijës, që dje mundi Vardarin me shifrat 5:1 në arenën “Todor Proeski”. Megjithatë në prag

“Ja si i presin futbollistët maqedonas te Vllaznia e Shkodrës”!

Vllaznia ka nisur përgatitjet në kuadër të sezonit të ri, ndërsa në kampin shkodran drejtuesit me në krye trajnerin Mirsad Jonuz po planifikojnë edhe lëvizjet në merkato, teksa kërkojnë të përforcojnë edhe më shumë skuadrën. Aleksandar Ristevski dhe Filip Gligorov jane dy maqedonasit që u bën pjesë e skuadrës së Kukësit.

ZYRTARE, Vardari ndahet me treshen Grnçarov-Bllazhevski-Gligorov

Paralajëmrimet që tashmë një kohë të gjatë qarkullonin nëpër mediat vendase, përfshirë edhe "infOSport.mk", tashmë edhe janë bërë realitet. Skuadra nënkampione e Maqedonisë, Vardari edhe zyrtarisht ka lënë të lirë futbollistët me përvojë si Dejan Bllazhevski, Boban Grnçarov dhe Nikolla Gligorov, të cilët mund të kërkojnë mjedis të ri. Që të