UEFA ka shtyrë të gjitha ndeshjet e planifikuara deri në qershor

Shtëpia e futbollit europian, UEFA, sot zhvilloi një video-konferencë me sekretarët e përgjithshëm të të gjitha 55 shoqatave anëtare të UEFA-s, dhe më pas Komiteti Ekzekutiv i UEFA-së mori disa vendime. Të gjitha garat midis ekipeve kombëtare (meshkuj dhe femra) të cilat fillimisht ishin planifikuar për muajin qershor të vitit

Koronavirusi bënë që merkatoja e verës të zgjas deri më 31 dhjetor

Koronavirusi ka futur në kaos të gjitha kalendaret që lidhen me botën e sportit. Kampionate të shumta në futboll, basketboll, gara të Formula 1 e “Moto GP”, dhe shumë sporte të tjera janë afektuar nga përhapja e “Covid19”. Sipas raportimeve të fundit të përditshmes së njohur franceze, “L’Equipe”, Shtëpia e Futbollit Botëror

Shërohet plotësisht futbollisti shqiptarë i prekur me koronavirus

Futbollisti i skuadrës gjermane të Hanoverit dhe njëherit pjesë e përfaqësueses U21 të Kosovës, Valdrin Mustafa është shëruar plotësisht nga koronavirusi. Një gjë të tillë  ka konfirmuar vetë futbollisti kosovar, i cili lajmin e mirë ia ka thënë edhe numrit një të futbollit të Kosovës, Agim Ademi, duke e njoftuar këtë