Reagimi i Simeones pas eliminimit nga Lajpcigu, argjentinasi gati sa nuk shpërtheu në lot (VIDEO)

Atletiko Madridi mbrëmë pësoi disfatë 2:1 nga Lajpcigu në ndeshjen e vlefshme çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke u përshëndetur në këtë mënyrë nga gara më prestigjioze europiane. Trajneri i “jorganxhinjëve”, Diego Simeone shpresonte se do të arrijë më shumë këtë vit me skuadrën e tij në këtë kompeticion, megjithatë ëndërrën

Fitore historike, Lajpcigu eliminon Atl. Madridin dhe prej gjysmëfinalet e LK (VIDEO)

Lajpcigu me plotë meritë është kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, teksa sonte në Lisbonë të Portugalisë eliminoi spanjollët e Atletiko Madridit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e themeluar në vitin 2009 në këtë mënyrë arriti suksesin më të madh në historikun e saj, duke siguruar një vend për në ndeshjet

Luftë fjalësh për Rashicën mes Verderit dhe Lajpcigut

Verder Bremeni dhe Red Bull Lajpcigu janë ende disa milionë euro larg arritjes së një marrëveshjeje për transferimin e Milot Rashicës gjatë afatit kalimtar të verës, ndërsa tani ka filluar lufta e fjalëve edhe publikisht. Pas raundit të parë të negociatave për transferimin e yllit kosovar, Lajpcigu raportohet të ketë bërë

Lajpcigu turpëron Totenhamin e Murinjos, me meritë kalon në çerekfinale (VIDEO)

Lajpcigu ka turpëruar Totenhamin e Hoze Murinjos, duke e mundur atë edhe në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në kuadër të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 1:0 në ndeshjen e parë në Londër, sonte të besuarit e trajnerit Nagelsman si vendas shënuan fitore bindëse 3:0 përballë

Milani përforcon mbrojtjen me francezin 21-vjeçar të Lajpcigut!

Dadot Upamecano vazhdon të mbetet një objektiv i madh i Milanit. “Kuqezinjtë” e ndjekin prej vitesh mbrojtësin e Lajpcigut, i cili ka një klauzolë largimi prej 60 milion eurosh. Konkurrenca për shërbimet e 21-vjeçarit francez është e madhe, por “kuqezinjtë” nuk dorëzohen. “Calciomercato” raporton se klubi italian ka një plan. Drejtuesit e

Marseja vazhdon më tej pas një ndeshje të “çmendur” në Velodrom (VIDEO)

Skuadra e Olimpikut të Marsejës është kualifikuar për në gjysmëfinalet e Liga Europa pas një ndeshje dramatike në “Velodrom”, ku para 60 mijë spektatorëve mundi Lajpcigun me reuzltatin 5:2, duke zhvlerësuar në këtë mënyrë fitoren minimale 1:0 të gjermanëve nga ndeshja e parë. Ndeshja nisi me një shok për vendasit, pasi