Enis Bardhi ‘mbreti’ i gjuajtjeve të lira, Messi shumë mbrapa tij (VIDEO)

Enis Bardhi është mbreti i gjuajtjeve të lira. Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Maqedonia ka përqindjen më të mirë të goditjeve nga gjuajtjet e lira, duke lënë mbrapa vetes shumë emra të mëdhenj të futbollit botëror, përfshirë këtu edhe argjentinasin Lionel Messi, transmeton ‘infOSport.mk'. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/1828944460474056/ Ky i fundit pa dyshim se është

Askush si Lionel Messi, i vetëm lë pas edhe ekipet e mëdha si Juve, Real dhe Liverpull (VIDEO)

Lionel Messi, për shumë kë është futbollisti më i mirë në historinë e futbollit, ndërsa një konstantim të tillë ai ka forcuar me paraqitjen e tij të fundit kundër Espanjollit. Argjentinasi ishte thjeshtë i jashtëzakonshëm, i pandalshëm dhe i pagabueshëm në ndeshjen ndaj rivalëve lokal, ndaj të cilëve shënoi dy gola

La Liga startin e sezonit të ri e paralajmëron me super golat e Bardhit dhe Messit (VIDEO)

Fundjavën që vjen edhe zyrtarisht hap siparin një ndër kampionatet më të fuqishme në futbollin europian, La Liga, pjesë e së cilës nga edicioni i kaluar është edhe shkupjani, Enis Bardhi, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori shqiptarë me 9 golat e tij në sezonin debutues, që të gjithë kryevepër e tij, u bë