Belgjika numëron deri në 9 ndaj San Marinos, Lukaku shkruan historinë (VIDEO)

Belgjika ishte e pamëshirshme ndaj modestëve të San Marinos, duke i mundur ata me rezultatin 9:0 në ndeshjen e vlefshme të grupit “I”, ku në 7 ndeshje kanë shënuar po aq fitore, duke kryesuar bindshëm renditjen tabelare me 21 pikë dhe një gol-averazh impresionues prej 28:1, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi i ri

Komenti racist ndaj Lukakut: Përjashtohet nga puna analisti italian (VIDEO)

Luciano Passirani, një bashkëpunëtor (analist sportiv) i “TopCalcio24”, bëri disa komente raciste ndaj sulmuesit tw Interit, Romelu Lukaku, të cilat po bëjnë xhiron e botës përmes mediave të ndryshme dhe rrjeteve sociale. Për keqardhje ishin fjalët e tij si komentator në këtë emision: “Ju mund ta ndaloni Lukakun vetëm nëse i

Juventusi në Angli gjen zëvendësuesin e Manxhukiçit

Mediat britanike kanë raportuar pasditen e sotme se klubi torinez ka pikëtuar sulmuesin belg të Mançester Junajtedit, Romelu Lukaku... Mario Manxhukiç është “lideri i heshtur” i Juventusit, pasi ylli kroat luan ku do trajneri, sakrifikon shumë dhe siç ka treguar në vitet e fundit, shënon gjithnjë e më shpesh gola me peshë për