Adili mirëpret Asanin dhe Ajrullahun te UTA Arad (FOTO)

Prej sot zyrtarisht skuadrës rumune të UTA Arad, që garon në ligën e dytë i janë bashkuar edhe dy futbollistë të tjerë shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për dyshen Asani-Ajrullahu, të cilët iu bashkuan shkupjanit tjetër, Mevlan Adilit, i cili pjesë e kësaj skuadre është që nga viti i kaluar, kur

Adili: Jam i lumtur në Rumani, më respektojn mua dhe fejen time (VIDEO)

Ish futbollisti i FC Shkupit dhe tashmë i FC UTA-së së Ligës së Dytë të Rumanisë, Mevlan Adili në një intervistë të dhënë për emisionin “Sportmania” që transmetohet në televizionin Shenja, ka shprehur eksperiencën dhe momentet e para që po i kalon te skuadra rumune. Adili ndjehet i lumtur dhe