Egjipti vallëzon nën ritmin e Sallah! Super gol i tij ndaj Ugandës (VIDEO)

Egjipti ka shënuar edhe fitoren e 3-të nga po aq ndeshje në grupin “A” në kuadër të Kupës së Afrikës, njofton “infOSport.mk”. Sonte ata mundën Ugandën me rezultatin 2:0, ndërsa edhe njëherë tjetër figurë kryesore doli të jetë kapiteni i tyre, Mohamed Sallah. https://www.youtube.com/watch?v=vs7_oVSBEpc Sulmuesi i Liverpullit shënoi golin e parë në

“TIME” publikon listën e 100 personave më me ndikim në botë, pjesë e saj edhe Mohamed Sallah

Revista “TIME” ka publikuar listën vjetore të 100 njerëzve më me ndikim për vitin 2019-të në Botë, duke listuar të famshmit dhe atletët, duke përfshirë këtu emra, si: Ariana Grande, LeBron James, Tiger Woods, Spike Lee dhe më shumë. “Formacioni” ndahet në pesë kategori – Pionierë, Artistë, Udhëheqës, Ikona dhe Titanë,

Sallah sërish tregon madhësinë e tij, takon tifozin e verbër që u bë hit me mënyrën se si e festoi golin e tij kundër Napolit (VIDEO)

Mohmaed Sallah edhe njëherë tjetër ka dëshmuar se përveç që është një futbollistë i shkëlqyeshëm në fushën e blertë, ai është edhe një njeri i madh jashtë saj. Egjiptiani gjatë ditës së sotme në qendrën stërvitore të skuadrës së Liverpullit u takua me tifozin e verbër, Mike Kearney, i cili