Gola “kuqezi”, Uzunit i mjaftojnë 60 sekonda në lojë për të shënuar në fitoren e Ferencvaroshit (VIDEO)

Fundjavat gjithnjë janë të rezervuara për ndeshje futbolli, e ku protagonistë thuajse çdo javë dalin të jenë edhe futbollistët e Kombëtares shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Myrto Uzuni, po vazhdon shkëlqimin me Ferencvaroshin e tij, teksa pas golit ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve, ka gjetur golin edhe në kampionatin elitarë të Hungarisë,

Uzuni poston foton me Ronaldon dhe vjen me një porosi të fuqishme për të rinjtë: “Kurrë mos hiqni dorë nga ëndrrat”

Myrto Uzuni po kalon momente të paharruara në karrierën e tij, teksa të mërkurën atij iu plotësua një ëndërr për të luajtur përballë idhullit të tij, Kristiano Ronaldo. Për më tepër Uzuni regjistroi emrin e tij në listën e golashënuesve bashkë edhe me Ronaldon, duke bërë që të shënojë gol

“Covid 19” shuan ëndërrën e Uzunit për të luajtur në “Kamp Nou” kundër Barceloëns!

Myrto Uzuni ka rezultuar pozitiv me COVID-19! Ky virus, tashmë i përhapur një kohë më të gjatë në gjithë rruzullin tokësor ka kapluar edhe sulmuesin shqiptarë të Ferencvaroshit, duke i shuar ëndërrën këtij të fundit që të luaj një ndeshje zyrtare në impiantin e bukur “Kamp Nou” përballë një Barcelone

Dy shqiptarë në mesin e më të mirëve në Kroaci, Lirim Kastrati ylli i javës

Lokomotiva e Zagrebit falë futbollistëve shqiptarë që ka në rradhët e veta po vazhdon të shkëlqejë në futbollin elitarë të Kroacisë, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra nga kryeqendra kroate të martën si vendas me shifrat 3:0 mposhti  skuadrën e Slaven Belupo, duke u renditur kështu në pozitën e katërt, vetëm dy pikë

Myrto Uzuni pranë transferimit në Superligën turke

Myrto Uzuni ishte vendimtar sërish për kroatët e Lokomotiva Zabreg, teksa realizoi golin që zhbllokoi takimin në triumfin e regjistruar në transfertë kundër skuadrës së Varazhdin të premten e kaluar. Futbollisti nga Berati shënoi golin e gjashtë sezonal në kampionat dhe të tretin në harkun kohor të 7 ditëve. Uzuni është