Bostoni fiton sfidën e parë gjysmëfinale ndaj Filadelfias (VIDEO)

Bostoni e ka nisur me këmbë të mbarë fazën gjysmëfinale në Konferencën e Lindjes në NBA, pasi triumfoi 117:101 në ndeshjen e parë të serisë deri në katër fitore ndaj Filadelfias, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër mungesës së basketbollistit kryesor, Irving, “selltiksat” në asnjë moment nuk vunë në pikpyetje fitoren e këtij

NBA, fitojnë Denveri dhe Minesota

Denver Nagets ka mposhtur Milluokin në mbrëmjen e radhës në NBA, me rezultatin 134:123, me protagonistë kryesor Nikola Jokiç dhe Antetokunmpo. Milluoki u rezistoi “Nagetsave” vetëm deri në fillimin e periudhës së dytë, që më pas Denveri të merrë frerët e lojës në duar, madje duke arritur të krijojë edhe një

NBA, Xhejms udhëhoqi “kavaliersat” drejt fitores ndaj Boston, tjetër sukses i Hjustonit

Klivlend Kavaliers ka treguar forcën e vërtetë në një nga ndeshjet më emocionuese të këtij sezoni në NBA, njofton “infOSport.mk”. Finalistët e sezonit të kaluar mundën Bostonin në transfertë me rezultatin 99:121, në një sfidë që ishte krejtësisht e ekuilibruar në periudhën e parë, por në atë pasardhëse miqtë falë LeBron