Khabib fton Majvedherin në ring

Khabib Nurmagomedov, kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse, pas fitores që arriti më 6 tetor në UFC-229 ndaj Konor MekGregor, i ka bërë sot një ftesë publike boksierit amerikan Flojd Majvedher, për të zhvilluar një duel. “Në xhungël ka vend vetëm për një mbret”, ka thënë

Nurmagomedov zbulon se çfarë i tha trajneri i MekGregor, të cilin e sulmoi më pas

Khabib Nurmagomedov, kampioni në kategoritë e lehta në UFC, ka komentuar incidentin që ndodhi pas fitores absolute që e arriti ndaj Konor MekGregor në Las Vegas. Dagestanezi ishte superior në këtë përballje, e cila zgjati 4 raunde, pasi irlandezi MekGregor dorëzoi luftën. “Çfarë thoshte trajneri i MekGregor (Dylan Denis) gjatë luftës?

Fjalët kampionit Nurmagomedov pas kaosit: Nuk lejoj askënd të më ofendojë fenë time dhe familjen

Kampioni i UFC-së në kategorinë e lehtë, Khabib Nurmagomedov (27-0) ka dhënë një shpjegim të shkurtë për  kaosin që ndodhi pas përfundimit të luftës me Konor MekGregor (21-4), ndaj të cilit kishte një dominim të plotë, duke e detyruar irlandezin që të dorëzohet me “submission” (nënshtrim) në raundin e katërt.

Ja çfarë sanksione mund të ketë për Khabib Nurmagomedov, viza amerikane në pikpyetje

Sanksione të rënda nga ana e Komisionit të Atletikës në Nevada i kanosen Khabib Nurmagomedovit pas kaosit që dagestanezi shkaktoi vetëm disa minuta pas përfundimit të luftës me Konor MekGregor. Nurmagomedov ishte superior në arenën ku u zhvillua lulfta përballë irlandezit, i cili u dorëzua në raundin e katërt, mirëpo pasi