Ish futbollisti i Shkëndijës nesër prezantohet te Kukësi

Ish futbollisti i Shkëndijës, Olsi Teqja, i cili së fundmi ishte pjesë e Kamzës, karrierën do ta vazhdojë te Kukësi. Siç mëson ‘infOSport.mk’  mbrojtësi 30-vjeçar me skuadrën e Safet Gjicit do të nënshkruajë kontratë për 1 vit e gjysmë, ndërsa prezantimi i tij me fanellën e ‘kaltërt’ pritet të ndodh gjatë

Ish futbollisti i Shkëndijës shumë romantik, shihni çfarë propozimi për martesë i bënë të dashurës!

Ish futbollisti i Shkëndijës, Olsi Teqja ditët e para të vitit 2019-të do ti mbajë mend gjatë kohë. Aktualisht futbollisti i Kamzës vendosi që ti vë unazën të dashurës së tij, Sara Shehu, e cila në kohën kur Teqja ishte pjesë e Shkëndijës, e shoqëronte atë thuajse në çdo ndeshje. Teqja

Olsi Teqja i Shkëndijës gati të vazhdojë karrierën në Belgjikë!

Olsi Teqja i cili së fundmi ishte pjesë e Shkëndijës, ka gjasa të mëdha që karrierën e tij ta vazhdojë në Belgjikë, njofton “infOSport.mk”. Mediat nga ky vend shkruajnë se Muskron ka shprehur interesim për mbrojtësin shqiptarë, emri i të cilit lidhet ngushtë edhe me një transferim në Superligën shqiptare. Burime

Teqja i Shkëndijës: Kampionati në Shqiperi më i fortë se ai në Maqedoni

Mbrojtësi i Shkëndijës së Tetovës, Olsi Teqja në një intervistë të dhënë për kanalin “Supersport” të Shqipërisë, mes tjerash ka bërë edhe një krahasim të kampionatit tonë të Maqedonisë dhe atij shqiptarë, me këtë të fundit që ka vlerësuar se është më i mirë. “Futbolli në Shqipëri është më i fortë

Teqja: Të luash kundër Milanit, jo çdo futbollist mund ta përjetojë! (VIDEO)

Mbrojtësi 29 vjeçar i Shkëndijës së Tetovës, Olsi Teqja, ka dhënë një intervistë për kanalin zyrtar të klubit tetovar, në të cilën ka folur për përshtypjet e tij për klubin “kuqezi”, ndërsa mes tjerash ka veçuar aventurën në Liga Evropa dhe ndeshjet kundër Milanit.  “Të kalosh katër raunde në në Europa