Telashe për Kroacinë në prag të sfidës me Spanjën, Perishiç rezulton pozitiv me “Covid 19”

Kroacia ka humbur një lojtar shumë të rëndësishëm vetëm pak ditë para sfidës me Spanjën për një vend në çerekfinalet e EURO 2020. Ivan Perishsiç ka rezultuar pozitiv ndaj COVID-19 dhe është izoluar, duke humbur këtë ndeshje, por edhe të tjera të mundshme në turne në varësi të testeve të