Shkëmbim interesant midis Realit dhe Junajtedit, Pogba bëhet “mbret”!

Real Madridi nuk ka hequr dorë asnjëherë nga transferimi i Poll Pogbas, ndërsa te Junajtedi dëshirojnë të përfitojnë nga kjo mundësi. “Djajtë e Kuq” janë të vetëdijshëm për interesimin e Realit dhe u kanë propozuar “Mbretërve” një shkëmbim mjaft interesant. Drejtuesit e skuadrës angeze i kanë kërkuar Realit kartonin e Federiko Valverdes

Real Madrid heq dorë nga Pogba, objektivi ri një tjetër mesfushorë francez

Interesimi i Realit të Madridit për të afruar në radhët e tij mesfushorin francez Poll Pogba ka marrë fund përfundimisht, raporton gazeta spanjolle “Marca”. Trajneri Zinedine Zidane është ai që e dëshironte më së shumti bashkëkombësin e tij që luan me Mançester Junajtedin, mirëpo politika e presidentit Florentino Perez është e

Zidane zgjedh transferimin e parë për këtë verë te Reali

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është i vendosur për transferimin e mesfushorit francez të Mançester Junajtedit, Poll Pogba. Një gjë të tillë pohon e përditshmja franceze, “L’Equipe”, sipas së cilës “mbretërit” shihen favorit për nënshkrimin e Pogbas përballë Juventusit. Reali i Madridit prej kohësh kërkon mesfushorin francez, dhe “Djajtë e Kuq”

Juventus apo Real Madrid? Zbulohet prioriteti dhe dëshira e Pogbas

Juventus apo Real Madrid? E ardhmja e Poll Pogba është e ndarë mes këtyre dy klubeve. Mesfushori francez nuk ndjehet mirë te Mançester Junajtedi dhe ka vendosur të nisë një aventurë të re. Në Spanjë nuk dorëzohen dhe sipas AS, “mbretërit” janë në avantazh për kampionin e botës. E përditshmja spanjolle raporton

“The Sun” lëshon bombën, dy super futbollistët e Premierligës në verë i bashkohen Realit!

Prestigjiozja britanike, “The Sun”, në numrin e saj të sotëm shkruan për merkaton e Realit, që duket se është e lidhur ngushtë me futbollistët e Premierligës angleze. Kjo e fundit e bënë të sigurt kalimin te skuadra madrilene të dy super futbollistëve të kërkuar nga ana e vetë trajnerit, Zinedin

Në prag një shkëmbim i madh! Super ylli rikthehet te skuadra e tij e vjetër

Edhe pse gjatë kësaj vere Pep Guardiola në skuadrën e tij solli Rijad Mahrezin nga rradhët e Lesterit, si duket algjeriani nuk është zgjidhja e parë e strategut spanjoll. Tekniku i Mançester Sitit po sheh mundësinë që në skuadër të sjellë brazilianin e Juventusit, Daglas Kosta. Guardiola vlerëson lartë cilësitë e