Shkëndija thellon diferencën ndaj Vardarit, ja si duket renditja tabelare pas 26 javëve

Shkëndija ka vazhduar me rezultatet dhe paraqitjet pozitive në ndeshjet e Ligës së Parë, me ç’rast “kuqezinjtë” të mërkurën shënuan edhe fitoren e 18-të në 26 javë kampionat, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e vendit dje mundën Akademia Pandevin në Strumicë, ndërsa në ndeshjen e tij të dytë me rradhë arriti që të

Maqedonia me një lëvizje pozitive prej 3 vendeve në renditjen e FIFA-s

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll pas dy rezultateve pozitive në dy ndeshjet e para eliminatore për Europianin e vitit 2020, fitore ndaj Letonisë dhe barazim me Slloveninë në transfertë, ka bërë një lëvizje pozitive prej 3 pozitave në renditjen më të re të FIFA-s, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia e Veriut tashmë renditet

Kosova ngjitet edhe më lartë në renditjen më të re të FIFA-s

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll po vazhdon ngritjen e saj në renditjen e FIFA-s, njofton ‘infOSport.mk’. Paraqitja e shkëlqyeshme e ‘dardanëve’ në kuadër të Ligës së Kombeve, duke ‘shkelur’ kundërshtarët e tyre në grupin ‘C’ të Ligës së Kombeve, e në veçanti gjatë muajit të fundit (nëntor), kur fillimisht mundi Maltën