Liria e Xhengis Rexhepit eliminoi Dritën e Ardian Nuhiut në Kupën e Kosovës (VIDEO)

Dita e sotme në futbollin kosovar na servoi ndeshjen e 1/16 së finales midis Dritës së Gjilanit dhe Lirisë së Prizrenit. Kjo ndeshje pa dyshim se zgjoi interesim edhe në opinionin tonë sportiv, pasi këto dy skuadra të njohura kosovare, aktualisht udhëhiqen nga strategë shqiptarë nga Maqedonia. Drita e Gjilanit tashmë

Rexhepi dhe Sadriu largohen nga Skënderbeu, rikthehen te Shkëndija!

Skënderbeu pas shumë vitesh të kaluara në Superligën shqiptare, me shumë gjasa edicionin e ardhshëm do të luaj në Kategorinë e Parë, ndërsa kjo ka bërë që shumica prej futbollistëve aktual të kësaj skuadre të mendojnë largimin, shkruan “infOSport.mk”. Duket se të parët që kanë vendosur të largohen në fund të

Menaxheri Rexhepi aktiv në merkaton dimërore

Nëse pauzat e kampionateve për futbollistët janë mundësi për të pushuar, e kundërta ndodh me ata që punojnë në transferimin e futbollistëve që në këtë periudhë janë në kulmin e aktiviteteve. Për menaxherin Nafo Rexhepi ndoshta rastësisht, por kjo merkato ka rezultuar disi e lidhur me Vllazninë e Shkodrës në një