Gabimet e Ristovskit dhe Bardhit i kushtuan me eliminim Maqedonisë (VIDEO)

Nëse ndaj Italisë luajtëm në perfeksion dhe nuk gabuam në asnjë moment gjatë 90-të minutave, sonte Maqedonia e humbi ndeshjen nga Portugalia nga gabimet e saja, shkruan “infOSport.mk”. Gabimi i kapitenit Stefan Ristovski në minutën e 32-të i dha mundësinë Bruno Fernandesh që të ndëshkojë përfaqësuesen tonë, ndërsa një gabim i

Maqedonia në formacion të plotë, bashkohen edhe Ristovski, Alioski dhe Dimitrievski

Stefan Ristovski (Sporting Lisabon), Ezgjan Alioski (Lids Junajted) dhe Stole Dimitrievski (Taragona) mbrëmë iu bashkuan grupit tjetër të futbollistëve të përfaqësueses së Maqedonisë. Ata udhëtuan drejt bazës në Belek të Turqisë, aty ku Maqedonia po zhvillon parapërgatitjet për dy ndeshjet miqësore të 23 marsit kundër Finlandës dhe atë të 27

ZYRTARE, Stefan Ristovski pjesë e Sportingut të Lisbonës

  Stefan Ristovski edhe zyrtarisht është një futbollist i ri i Sportingut të Lisbonës. Reprezentuesi maqedonas te skuadra e njohur portugeze u transferua nga skuadra kampione e Kroacisë, Rijeka. Drejtuesit e të dyja skuadrave javë të tëra ishin në bisedime, që më në fund të arrihet edhe marrëveshja, sipas së cilës, Ristovski