Romela Begaj, pozitive në doping

Romela Begaj, e shpallur kampione bote një muaj më parë, ka rezultuar pozitive në doping. Lajmi ka mbërritur në Federatën Shqiptare të Peshëngritjes që ditën e premte, por ende nuk është bërë zyrtar. Romela Begaj shkëlqeu në Botërorin e Anahajmit në Kaliforni, duke fituar titullin në shkëputje, ndërsa doli nënkampione në

Romela Begaj kampione bote në peshëngritje

Peshëngritësja shqiptare, Romela Begaj, është shpallur Kampione Bote në kampionatin që po zhvillohet në Amerikë, në Anaheim. Flamuri shqiptar është ngritur më lart se të gjithë sot në Botërorin e Peshëngritjes, falë rezultatit shumë të mirë të sportistes sonë. Romela Begaj u rendit e para në stilin e shkëputjes dhe e