Rron Broja edhe zyrtarisht pjesë e Dritës së Gjilanit

Drita e Gjilanit që bëri një paraqitje të jashtëzakonshme në garat europiane të këtij viti, tashmë gjithë vëmendjen e ka përqëndruar në kampionatin vendor, ku sërish shihet si një ndër skuadrat pretendente për titullin e kampionit, njofton “infOSport.mk”. Për të bërë realitet një gjë të tillë, drejtuesit e skuadrës gjilanase gjatë

Ish futbollisti i FC Shkupit i bashkohet Musliut te Mol Fehervar!

Merkato e janarit si zakonisht sjellë transferime surprizë, ndërsa një e tillë mund të ndodh së shpejti, me protagonistë ish futbollistin e FC Shkupit, Rron Broja, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori kosovar, i cili aktualisht luan me Partizanin në Superligën shqiptare, mund të transferohet te skuadra hungareze e MOL Fehervar, aty ku do

Ish futbollisti i FC Shkupit, Rron Broja: Kampionati në Shqipëri më para se ai në Maqedoni dhe Kosovë

Rron Broja po fiton shumë minuta te Partizani këtë sezon, pavarësisht se këta të fundit nuk po kalojnë një periudhë shumë të mirë. Ish futbollisti i FC Shkupit, arsyen e rezultateve të dobëta e kishte adresuar te lodhja e ekipit, që vitin e kaluar u shpall kampione e Shqipërisë dhe përfaqësojë

ZYRTARE, Rron Broja i FC Shkupit vazhdon te kampionët e Shqipërisë, Partizani

Mesfushori kosovar, Rron Broja, i cili së fundmi ishte pjesë e FC Shkupit, ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Superligën shqiptare, duke  firmosur me kampionët e Partizanit, njofton “infOSport.mk”. Broja me skuadrën nga kryeqendra shqiptare ka nënshkruar kontratë për dy vitet e ardhshme, duke ju dhën fund paqartësive

Broja flet për takimin kundër Sileksit

Futbollistët e FC Shkupit të gatshëm e presin startin e stinorit pranveror, më konkretisht ndeshjen kundër Sileksit. Lidhur me këtë takim ka folur zëvendës kapiteni i skuadrës ‘bardhekaltër’, Rron Broja, i cili ka potencuar se të gjithë së bashku do të japin maksimumin për të nxjerrë rezultat pozitiv nga transferta