Shkëndija nuk njeh eliminim kur fillimisht fiton pa gol të pranuar

Shkëndija të martën në Tiraspol të Moldavisë zhvilloi ndeshjen e saj të 28-të në Kupat e Europës, gjegjësisht të 6-tën në Ligën e Kampionëve Europian. “Kuqezinjtë” nga Tetova deri më tani kanë një efekt prej 11 fitoreve, 11 disfatave dhe 6 barazimeve, përfshirë këtu edhe barazimin e mbrëmshëm ndaj Sherif

Shkëndija shkruan historinë, kualifikohet në raundin e tretë të LK (VIDEO)

Shkëndija sonte ka shkruar historinë, duke u kualifikuar për në raundin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”.  Skuadra tetovare sonte në transfertën ndaj Sherif Tiraspol barazoi pa gola 0:0, barazim ky që i siguroi skuadrës “kuqezi” një përballje të madhe ndaj Salzburgut të Austrisë. Kjo për

Mbyllet pjesa e parë në Tiraspol, rezultati sheh Shkëndijën në raundin e tretë (VIDEO)

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes kthyese të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve midis Sherif Tiraspolit dhe Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër dëshirës së madhe të vendasve për të shënuar sa me herët në rrjetën e Zahov, një gjë të tillë nuk arritën, edhe pse në

Sherif Tiraspol – Shkëndija, njihuni me formacionet zyrtare

Shkëndija sonte në Tiraspol do të zhvillojë ndeshjen e kthimit të turit të dytë eliminatorë ndaj skuadrës moldave të Sherif Tiraspol, njofton “infOSport.mk”. Tashmë kur kanë mbetur rreth 40 minuta deri në fillimin e këtij takimi, trajnerët e të dyja skuadrave kanë bërë publike formacionet me të cilat do të zbresin

Mësohet data dhe ora e ndeshjes, Shkëndija–Sherif, moldavët vitin e kaluar ishin pjesë e grupeve të LE

Kampioni i Moldavisë, FC Sherif do të jetë kundërshtari i Shkëndijës në raundin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian. Skuadra moldave mbrëmë në ndeshjen e kthimit mundi gjeorgjianët e Torpedo Kutaisi me rezultatin 3:0, duke përmbysur disfatën 1:2 nga ndeshja e parë. Rikujtojmë FC Sherif vitin e kaluar e kishte