Suat Zendeli: Ti shpalosim vlerat tona përballë një gjigandi si Renxhersi

Në prag të sfidës së sontme ndaj Gllazgou Renxhersit, ka folur edhe kapiteni i FC Shkupit, Suat Zendeli, njofton "infOSport.mk". Një ndër futbollistët më me përvojë te “bardhekaltërit”, i cili pas shpinës së tij ka edhe shumë ndeshje ndërkombëtare, potencoi se FC Shkupi në këtë ndeshje ka ardhur për ti

Zendeli për TV SHENJA: Nga Çairi largohem vetëm kur të duan “Shvercerat” (VIDEO)

Fitorja 2:0 në derbin ndaj Vardarit, ngjalli atmosferë të madhe te publiku nga Çairi, ndërsa përveç komentit të ndeshjes, kapiteni dhe njëherit drejtor i skuadrës “bardheblu” Suat Zendeli dha edhe një porosi të veçantë. “Nga Çairi unë do shkoj vetëm kur të duan “Shvercerat” dhe publiku i rëndomtë. Unë kam ardhur