Vazhdimet të kobshme për Realin, Atl.Madridi fiton Superkupën e Europës (VIDEO)

Skuadra e Atletiko Madridit ka fituar Superkupën e Europës, pasi në ndeshjen e zhvilluar në Talin të Estonisë mundi fqinjët e Realit të Madridit me rezultatin 4:2, edhe atë vetëm pas vazhdimeve, pasi koha në kohën e rregullt u mbyll me barazimin 2:2, njofton "infOSport.mk". GOLAT DHE MOMENTET MË TË BUKURA

Super Kupa e Europës, “Arena Kombëtare” edhe zyrtarisht kandidate

Federata Shqiptare e Futbollit ka depozituar sot zyrtarisht në UEFA aplikimin e saj për organizimin e “UEFA SuperCup™ 2020” në stadiumin “Arena Kombëtare”, në Tiranë. Grupi i punës për përfundimin e dosjes së plotë të dokumentacionit për kandidaturën përkatëse ka mbyllur të gjithë praktikën e aplikimit. Zyrtarisht, tashmë “Arena Kombëtare” është