FC Shkupi vitin e kaluar eliminoi Llapin e tij, Batatina sonte bënë tifo për Ballkanin!

FC Shkupi sonte ndodhet para një provimi shumë të rëndësishëm. Skuadra nga Çairi do të zhvillojë ndeshjen e parë “play-off” të Ligës së Konferencës, kundër skuadrës kampione të Kosovës, Ballkani. Është kjo hera e dytë me rradhë që FC Shkupi në garat europiane peshkon një skuadër kosovare. Vitin e kaluar në

Batatina: Llapi duheshe të fitoj në kohën e rregullt, bënë një paralajmërim të fortë edhe për në kampionat

Tahir Batatina ka mbetur i kënaqur me kualifikimin e Llapit në çerekfinale të Kupës së Kosovës, mirëpo i njëjti mendon se skuadra e tij duheshe që çështjen e fituesit ta zgjidhte që në kohën e rregullt, dhe jo përmes ruletit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Ai tha se kishin eliminuar skuadrën më